06-88-422-298 veszprem@omvk.hu

Az 5000 négyzetméteren megrendezett keszthelyi II. Festetics Trófeaszemlén több mint 600 gím, dám vaddisznó, muflon, őzbak, róka, aranysakál trófeákat láthattak az érdeklődők az ország minden részéből. A rendezvény fő támogatója a Bakonyerdő Zrt. volt. Az eseményről készült videó megtekintéséhez kattintson ide!

A keszthelyi Helikon Kastélymúzeum Vadászati Múzeumánál szeptember közepén rendezték meg a II. Festetics Trófeaszemlét, melynek létrejöttében társaságunk is jelentős szerepet vállalt. A kuriózumokat kínáló eseményen öt egykori világrekord gím trófeát,  valamint az eddig  itthon elejtett legnagyobb aranysakál koponyát is kiállították a szervezők.

Az ünnepélyes megnyitón a vendégeket Pálinkás Róbert, a Helikon Kastélymúzeum igazgatója köszöntötte. Elmondta, tavaly hagyományteremtő szándékkal hozták létre a rendezvényt, s örömét fejezte ki, hogy a kiállításon idén is rekord számú, 623 trófea látható, köztük az ország hat legnagyobb gímtrófeájával. Kiemelte: a Vadászati Múzeumot évente mintegy 70 ezer ember látogatja, akikhez közelebb tudják hozni a vadászatot, ezzel növelve annak társadalmi elfogadottságát.

A II. Festetics Trófeaszemlét Varga László, a Bakonyerdő Zrt. vezérigazgatója megnyitotta meg. Beszédében kiemelte, a változatos magyar erdők értékes, jó állapotú vadállománnyal bírnak. Hangsúlyozta: társaságunk a fenntartható és eredményes vadászat és vadgazdálkodás mellett kötelezte el magát.

A Vadászalkotók – Alkotó vadászok címmel képzőművészeti kiállítás kapcsán Oláh Csaba, a Vadászati Kulturális Egyesület elnöke elmondta, a VKE minden évben hirdet képzőművészeti pályázatot, melyen világhírű művészekből álló zsűri dönt a beérkező alkotásokról. Kollégánk, Rékasi Csaba Csonkás című festménye vadászati kulturális érték díjat nyert el.

Szakács István, Keszthelyi Erdészetünk igazgatója jelentős szerepet vállalt az erdészet vadászterületének kialakításában, az erdészet köré szerveződött két földtulajdonosi közösség képviselője. Nagy gonddal és szakértelemmel szervezi a 8300 hektáros vadászterületen a vadgazdálkodási tevékenységet. Erdész-vadászként különös figyelmet szentel az erdő és vadgazdálkodás összhangjának megteremtésére és fenntartására. Immáron második éve a Festetics Trófeaszemle technikai lebonyolításához is segítő kezet nyújt. Kiváló munkáját  Hubertusz Kereszt arany fokozatával ismerték el, amit Varga Lászlótól és Oláh Csabától vehetett át.

A Vadászati Múzeum Szoborparkja egy új értékes alkotással bővült ezen a napon, ekkor leplezték le az Őrszem című kültéri szobrot. A trófeaszemle kapcsán először volt  látható Gróf Széchenyi Zsigmond legendás sörétes fegyvere, mely 1936-ban került a vadász-író birtokába.

A rendezvény napján a Vadászati Múzeum állandó kiállítását is megtekinthették a résztvevők. A programot elöltöltő-fegyverekről szóló előadás, solymász- valamint trófeabírálati bemutató színesítette.